Copyright © 2010 - B.T.H. FALMOT s.c.     ::     All rights reserved
projekt i wykonanie: www.kosler.pl



Falowniki KEB wcześniejszych generacji: typy 56, F0, F1 i F2
Produkcja falowników należących do grup: 56, F0, F1 oraz F2 zatrzymana została kilkanaście lat temu. Jako zamienniki falowników z tych grup proponujemy urządzenia najnowszej generacji KEB F5 posiadające wszystkie funkcje i możliwości starszych urządzeń.

Zamienniki dla falowników grup 56, F0, F1 i F2 dobieramy indywidualnie po ustaleniu danych technicznych i rodzaju wykonania. W tym celu prosimy o podanie nam informacji zamieszczonych w formularzu.

Dobór zamiennika
Falowniki KEB - generacja F4
Produkcja falowników należących do grupy F4-S zatrzymana została w roku 2004. Zamiennikiem tego typu falownika jest blizniaczy falownik F4-C.  Możliwa jest również wymiana falownika F4-S na urządzenie najnowszej generacji KEB F5-BASIC.

Porównanie F4-S, F4-C i F5-B

Ostatnia wersja skalarnych falowników KEB.

Grupa COMBIVERT F4-C to falowniki dopasowane do pracy na najwyższym poziomie automatyki. Zakres mocy tej grupy falowników to 0,75 .... 315 kW.

Grupa COMBIVERT F4-F to falowniki przystosowane do pracy z enkoderem inkrementalnym w systemie "closed-loop". Zakres mocy to 0,75 ... 90 kW

Grupa COMBIVERT S4 to falowniki SERWO przystosowane do pracy z silnikami synchronicznymi.
Falowniki KEB - generacja F5
Falowniki COMBIVERT F5-BASIC to nowa kategoria kompaktowych urządzeń o szerokiej gamie rozwiązań funkcjonalnych i ekonomicznych.  F5-BASIC to wektorowe przemienniki częstotliwości najnowszej generacji o zakresie mocy 0,37 ... 15 kW. Zakres częstotliwości na wyjściu falownika to 0 .... 1600 Hz.
strona katalogowa

Falowniki COMBIVERT F5-COMPACT i F5-GENERAL to urządzenia o uniwersalnych właściwościach, pozwalających na tworzenie wysokowartościowych systemów sterowania i techniki napędowej. Zakres mocy 0,37 ... 630 kW, a częstotliwość na wyjściu falownika to 0 ... 1600 Hz.
strona katalogowa

Falowniki COMBIVERT F5-MULTI i F5-SERWO to przemienniki częstotliwości przystosowane do pracy w zamkniętej pętli (closed-loop). Urządzenia te współpracują z silnikami indukcyjnymi i synchronicznymi oraz wszystkimi standardowymi enkoderami pozwalając na indywidualny dobór silnika. Perfekcyjnie regulują moment, obroty oraz położenie, zapewniają funkcję ruchu synchronicznego i Master-Slave. Zakes mocy to 0,75 ... 630 kW a zakres częstotliwości na wyjściu falownika to 0 ... 1600 Hz.
strona katalogowa

Grupa COMBIVERT F5-A-SERWO to kompaktowe napędy serwo dopasowane do silników synchronicznych o maksymalnym momencie 1,5 ... 2,0 Nm. Urządzenia tej grupy wyposażone są również w funkcje: regulacji momentu, obrotów oraz położenia jak również ruchu synchronicznego i Master-Slave.
strona katalogowa
rozmiary obudowy
Panele operatorskie dla falowników generacji F4 i F5
Wyświetlacze (panele operatorskie) dla falowników typu F4 / F5 to elementy: pozwalające na kontrolę i odczyt informacji o statusie falownika jak również programowanie i zmiany parametrów. Wyświetlacze typów F4 i F5 służą również do komunikacji falownika z elementami zewnętrznymi np: komputer, nadrzędne sterowanie czy inny falownik.
Wyświetlacze F4

Digital operator:
wyświetlacz bez interfejsu komunikacyjnego

Interface operator:
wyświetlacz z interfejsem do komputera

Operatory komunikacji szeregowej:
- CAN operator
- LON operator
- PROFIBUS operator
- INTERBUS operator
Wyświetlacze F5

Digital operator:
wyświetlacz bez interfejsu komunikacyjnego

Interface operator:
wyświetlacz z interfejsem do komputera

Operatory komunikacji szeregowej:
- CAN OPEN operator
- PROFIBUS operator
- INTERBUS operator
- MODBUS operator
- ETHERNET operator
- DEVICENET operator
- SERCOS operator
Parametry w falownikach KEB ułożone są w 2 poziomach:

- poziom pierwszy tzw. "CP-Mode" w którym znajduje się wybranych kilkanaście (24 w falownikach F4 i 36 w falownikach F5) najczęściej urzywanych parametrów. Te parametry to najbardziej potrzebne porametry do odczytu i głównego zaprogramowania falownika. Paramery "CP-Mode" nie są chronione hasłem, lecz po zdjęciu wyświetlacza, również one nie są dostępne. Paramety te można zmieniać lub dopasowywać "ręcznie" urzywając do tego przycisków na operatorze lub przy pomocy komputera i programu COMBIVIS.

- poziom drugi to "poziom aplikacyjny" do którego urzytkownik ma dostęp jedynie po podaniu hasła dostępu. Na poziomei aplikacyjnym znajdują się wszystki parametry falownika zapisane najczęściej w 8 zestawach parametrów. Zmiana tych parametrów pozwala na zaprogramowanie standardowego falownika KEB indywidualnie do każdej maszyny i rodzaju pracy. Pełną kontrolę i sprawdzanie wyników programowania daje nam wbudowany w program 4-o kanałowy graficzny oscyloskop. Na poziom aplikacyjny można wejść przy pomocy programu komputerowego Combivis jak również używając przycisków operatora.
Program COMBIVIS Program do programowania falowników KEB wersja (En, De, Fr, Sp)

opis programu COMBIVIS

Pliki konfiguracji typu falownika dla COMBIVIS
Pliki konfiguracyjne i parametry dla wszystkich typów falowników KEB

F5-Basic      F5-COMPACT      F5-GENERAL      F5-MULTI      F5-SERWO

Operator      F5-A      F5-H      F5-E

F4-C      F4-S; F4-F; R4; S4

F0; F1; F2; 56

Pliki konfiguracyjne pozwalające na zmiane języka programu COMBIVIS jak i pliki programowania falowników KEB w komunikacji nadrzędnej znajdują się na stronie KEB DOWNLOAD


Programowanie falowników "recznie"

Opis programowania falownika KEB "ręcznie" przy pomocy wyświetlacza i znajdujących się na nim przycisków w trybie CP-Mode, zmiana poziomu programowania z poziomu CP na poziom aplikacyjny i odwrotnie oraz przykład zmiany parametrów na poziomie aplikacyjnym. Wszystko bez użycia oprogramowania komputerowego COMBIVIS.